Wybór mechanika samochodowego

Samochody do skomplikowane, coraz bardziej złożone urządzenia, które wymagają ciągłej konserwacji, często się psują i mimo, że są coraz doskonalsze, wymagają przeglądów – nie tylko tych corocznych, wymaganych prawem. Z tego powodu coraz częściej bywamy w warsztacie, chcąc dbać o swoje auto. Lecz mechanicy są różni – jedni lepsi, drudzy gorsi. Tańsi i drożsi. Jak zatem sprawdzić, który najlepiej zatroszczy się o stan pojazdu?

Otóż nie ma lepszej metody, niż sprawdzenie warsztatów w swojej okolicy. Podpytanie znajomych. Porównanie cen. Oczywiście można także poczytać opinie w internecie, które choć nie do końca miarodajne, dadzą nam pojęcie o tym, których warsztatów należy unikać, by nie zniszczyć ukochanego pojazdu.

Warto także porozmawiać z właścicielem warsztatu lub z samym mechanikiem, który zajmie się naszym autem. Czasem oczywiście zdarza się, że prawdziwy fachowiec jest niemiły i mrukliwy, ale często wstępna rozmowa pomoże zbudować więź, dzięki której i cane będzie niższa i usługa wykonana lepiej. Nie traktujmy mechaników jak zło konieczne czy siłę roboczą – to fachowcy, którzy często w pełni zasługują na to miano. I na dobre traktowanie.

admin4 BLOG, PORADNIK